Eczacıbaşı Yatırım Menkul Değerler Müşterilerine Özel

Global’e Hoşgeldiniz

Değerli müşterimiz,                                           

Size, Türk sermaye piyasasında ilklerin mimarı, öncü aracı kurum Global Menkul Değerler’de hizmet vermekten onur duyuyoruz.

Temeli 1990 yılında atılan Şirketimiz, 25. kuruluş yıldönümü olan 01 Haziran 2015’te, sektörün köklü ve saygın aracı kurumlarından Eczacıbaşı Yatırım Menkul Değerler’i satın alarak tarihine çok değerli bir kilometre taşı eklemişti. Bugün mutlulukla duyururuz ki bu iki önemli kurumu “Global” çatısı altında birleştirmek suretiyle oluşacak sinerji ile sektörün en büyük bağımsız aracı kurumunu oluşturma yolunda çok önemli bir adım daha attık; birleşme işleminin tescili için İstanbul Ticaret Sicili’ne gerekli başvuru yaptık ve 11 Eylül 2015 akşamı itibariyle birleşme işleminin tescil edilmesini planlamaktayız. “Esas olan piyasayı yaratmaktır” mottosuna bağlılığımızı bir kez daha göstermenin; sektörün yeniden ve daha üst standartlarda yapılanmasına katkıda bulunacak bu atılımın gururunu, siz değerli müşterilerimiz, hissedarlarımız, çalışanlarımız ve tüm kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Etik değerler, iş yapış şekilleri, çalışan ve müşteri profilleri, erişim kanalları gibi temel konularda birbirine yakın bir çizgide faaliyet gösteren iki kurumun birleşmesi ile başlayacak bu yeni süreçte, alacağınız hizmete ilişkin olası sorularınızın cevapları için kısa bir SSS metni hazırladık. Bunun dışındaki tüm sorularınızı uzmanlarımıza ve yardim@global.com.tr adresine iletebilirsiniz.

Global Menkul Değerler’in müşterisi olarak göstermiş olduğunuz güvene teşekkür eder; bu birlikteliğin devamını ve çok daha büyük başarıları sizinle birlikte karşılamayı dileriz.

Saygılarımızla,

Global Menkul Değerler A.Ş.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SSS

 • Global Menkul Değerler ile yeni bir sözleşme yapmam gerekiyor mu?

  Daha önce Eczacıbaşı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile yapmış olduğunuz sözleşmeler, Global Menkul Değerler A.Ş. müşterisi olmanız için yeterlidir. Bu aşamada yeni bir sözleşme imzalamanız gerekmiyor.

   

 • Hesap numaram değişti mi?

  Kullandığınız hesap numaralarınızı korumaya gayret ettik. Çok sınırlı sayıda müşterimizin hesap numarası için ufak bir düzenleme yaptık. Hesap numarasında değişiklik yapılan müşterilerimiz için gerekli bilgilendirme, e-mail ve uzmanlarımız aracılığı ile yapılmaktadır.

   

 • Hizmet aldığım kişi / şube / irtibat bilgileri değişti mi?

  Hizmet aldığınız yatırım uzmanı ve şubeniz değişmedi. Şubelerimizin bir kısmında adres değişikliği süreci yaşanıyor. Bu süreç tamamlanana kadar, kullanmış olduğunuz irtibat numaralarından uzmanınıza ulaşabilirsiniz. Süreç tamamlandığında yeni irtibat bilgilerini sizinle ve internet sitemiz üzerinden tüm kamuoyu ile paylaşacağız.

 • Kullandığım ürünler değişti mi?

  Kullanmış olduğunuz ürünleri daha da geliştirilmiş olanlarını hizmetinize sunana kadar kullanımınızda tutmaya gayret ettik. Ürünlerin erişim noktaları ve kullanımlarına ilişkin değişiklikleri de ayrı bir e-mail ile size bildireceğiz.

   

 • Kullandığım internet sitesi / şifrelerim değişti mi?

  14/09/2015 tarihinden itibaren www.global.com.tryi ve o sayfadan erişebileceğiniz İnternet Şubesi’ni kullanabilirsiniz. Daha önce kullanmış olduğunuz şifreler aynen korunacağı için siteye mevcut şifreleriniz ile giriş yapabilirsiniz.

   

 • Size para göndereceğim hesap numaraları değişti mi?

  14/09/2015 tarihinden itibaren sadece Global Menkul Değerler A.Ş.’nin aşağıda belirtilen hesap numaralarına gönderi yapabileceksiniz.

   

  Banka: Takasbank

  Hesap No: 1075 11 1

  IBAN: TR68 0013 2000 0000 0000 0012 99

   

 • İşlem limitlerim ve kredi kullanım şartlarım değişti mi?

  İşlem limitleriniz ve kredi kullanım şartlarınızda başlangıç aşamasında herhangi bir değişiklik yapmadık. Ancak Global Menkul Değerler’in işlem limiti ve kredi kullandırım prosedürlerine ilişkin şartları size uzmanınız aracılığı ile duyurup, kişisel bazda güncellemeler yapılmasına olanak sağlayacağız.

   

 • Birleşme öncesinde yapmış olduğum işlemlere ilişkin bilgilerim saklanıyor mu?

Global Menkul Değerler A.Ş. müşterisi olmadan önce yapmış olduğunuz işlemlere ilişkin tüm bilgiler saklanıyor. Bu konuda sizin herhangi bir arşiv çalışması yapmanız gerekmiyor.