BİST Şimdiden Bayramı Kutluyor!

Evet TL olarak tüm zamanların borsa rekorunu kırmış bulunuyoruz. Bunu hem gördüğü seviye, hem de kapanış bazında yaşadık. Bu durumun bir süre daha sürmesini bekliyorum. Ama bu yükselişte dikkat edilmesi gereken seviyeleri de bir süredir yazdığımı unutmayın. BİST olarak yükselişin sürmesini beklediğim bu ortamda teknik kâr realizasyonu gelebilecek asıl seviye 100.000 değildi zaten. 26 Mayıs tarihli ''Bankaların Gideceği Yer Kalmadı Mı Gerçekten?'' başlıklı yazımın içeriğini lütfen bir kez daha okuyunuz.   

Özellikle yeni üyelerimiz başta, hepinizin aşağıdaki linklerini paylaşacağım yazılarımı bir kez daha okumanızı tavsiye ediyorum!

            24/05 tarihli ''Yeni Rekorlar Başlıyor Mu?''
            18/05    ''     ''Trump Satışları Alım Fırsatı Olabilir Mi?''

            Benzer çok sayıda yazımı bulabilirsiniz. Kısacası demek istediğim şu; geldiğimiz bu seviyeler, gördüğümüz ve göreceğimiz yeni rekorlar bir çok kişi için belki sürpriz olabilir. Ama benim için beklentilerimin gerçekleştiğini görmenizi istedim. 

Bu yaz BİST ve Türkiye için pozitif ayrışmaların görüldüğü bir yaz olacak görüşündeyim. Ama hiç bir zaman rehavet içinde olmayın ve temkini elden bırakmayınız derim. 

Neyse, bayram öncesi haftanın bu son gününde de yeni rekorlar görmeyi bekliyorum. Hepinize iyi bir hafta sonu ve çok güzel bir bayram diliyorum.

Lütfen kendinizi, yanınızdakileri, sizleri her zaman bekleyen birilerinin olduğunu ve karşınızdakiler için de aynı şeyleri düşünerek, bayram seyahatlerinizi araç kullanarak gerçekleştirecekseniz, dikkatli araba kullanınız ve trafik kurallarına uyunuz!

    Saygılarımla

    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_