IEG-Global Kurumsal Finansman Danışmanlık A.Ş. 2011 yılında Global Menkul Değerler ve IEG Yatırım Bankacılığı* şirketlerinin ortaklığıyla kurulmuştur. IEG-Global’in iş faaliyetleri; uluslararası şirket alım-satımları, şirket birleşmeleri, ortaklıklar ve alternatif finansman işlemlerinde danışmanlık ve stratejik çözüm hizmetleridir.

Uluslararası erişim ağı ile Türkiye dışında ve özellikle gelişen ekonomilerde potansiyel satın alma fırsatları konusunda müşterilerine hizmet vermektedir. Standart satın alma ve birleştirme hizmetlerine ek olarak sermaye piyasası işlemleri, aile şirketlerinin gelecek stratejileri, özelleştirme ve halka açılma işlemlerinde destek ve danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır.

*IEG Yatırım Bankacılığı 1999’da kurulan IEG Yatırım Bankacılığı Grubu küçük ve orta dereceli şirketlerin finansal işlemleri üzerine odaklanmış, bağımsız ve uluslararası bir yatırım bankasıdır. Odak noktası olarak internet, teknoloji ve dijital alanlardaki yeni teknoloji şirketlerine hizmet sunan Berlin merkezli IEG’nin, İstanbul dışında New York, Stuttgart, Şangay,Singapur,Tunus, Mumbai ve San Francisco’da şube ve bağlı ofisleri bulunmaktadır.