YÖNETİM KURULUMUZ

Erol GÖKER

Yönetim Kurulu Başkanı

1979 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Erol Göker, lisansüstü eğitimine aynı üniversitenin Ekonomi Bölümü’nde devam etmiştir.

1979-1984 yılları arasında Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı olarak görev yapan Göker, 1984-1988 yılları arasında Sermaye Piyasası Kurulu’nda Denetçi olarak çalışmıştır. Kariyerine özel sektörde devam eden Göker, 1988-1990 yılları arasında Net Holding’de Sermaye Piyasası ve Denetim Koordinatörü olarak görev yapmış ve 1990 yılında kurucusu olduğu Global Menkul Değerler’de Genel Müdür olarak çalışmaya başlamıştır.

Görevini halen Yönetim Kurulu Başkanı olarak sürdüren Erol Göker, ayrıca Global Yatırım Holding A.Ş. Başkan Vekili, Ege Ports ve İzmir Limanı’nda, Grup’un yatırım yaptığı doğalgaz dağıtımı ve hidroelektrik enerji üretimi şirketlerinde de Yönetim Kurulu üyesi olarak da görev almaktadır. Grup dışında Göker, TÜSİAD üyesidir. Süt ve tarım sektöründe faaliyet gösteren Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve ana hissedarıdır.

Gökhan ÖZER

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunu olan Gökhan Özer, 1991 yılında Global Menkul Değerler ailesine katılmıştır.

1993 yılında Şube Koordinasyon Direktör Yardımcısı olarak görev almıştır. 1999’da Yurt İçi Satış ve Pazarlama, İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü olarak atanmıştır. Kendisi Türkiye içinde değişik zamanlarda faaliyet gösteren 16 şubenin ve 20 irtibat ofisinin tasarım, yapılanma ve yönetiminin mimarı olmuştur. 2007 – 2017 yılları arasında Global Menkul Değerler’in Genel Müdürü olarak görev yapan Özer, halen Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevini sürdürmektedir.

F. Tahsin BENSEL

Yönetim Kurulu Üyesi

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden lisans, Florida Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden Yöneylem Araştırması üzerinde yüksek lisans derecelerini alan Tahsin Bensel, 1982-1991 yılları arasında Florida Atlantic Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Öğretim Üyeliği yapmıştır.

1991 yılında Türkiye’ye dönerek, bir aracı kurum tarafından kurulan ilk yatırım ortaklığı olan “Global Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı’nın ve ardından Atlas, Evren ve Avrasya Yatırım Ortaklıkları’nın ve Global Portföy Yönetim Şirketi’nin kuruluşlarında ve çeşitli yönetim kademelerinde bulunmuştur.

Halen RA Güneş Enerjisi Üretim Sanayi ve Tic. A.Ş. ile Mavibayrak Enerji Üretim A.Ş’de Yönetim Kurulu Üyesi, Global Yatırım Holding A.Ş.’de Direktör olarak görevine devam etmektedir.

Lütfü HEKİMOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

1966 yılında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Yüksek Okulu’ndan mezuniyeti sonrasında devam ettiği İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadi Enstitüsü İhtisas Programını 1967 yılında tamamlayan Hekimoğlu, iş yaşamına 1970 yılında Sosyal Sigortalar Kurumu’nda  başladı. 1973 yılında geçtiği Dışbank’ta 1993 yılına kadar çeşitli üst yönetim kademelerinde görev aldı.

1993 – 2010 yılları arasında Finans piyasalarında Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlük görevlerinde bulundu. Lütfü Hekimoğlu, 7 Haziran 2016 tarihinde Global Menkul Değerler Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

Ayşe Pervin SOYDEMİR

Yönetim Kurulu Üyesi

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1983 yılında mezun olan Ayşe Pervin Soydemir, Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Halk Bilim bölümünde lisans üstü eğitimini tamamlamıştır.

İş yaşamına 1984 yılında Vakıfbank A.Ş. Para, Hisse Senedi ve Tahvil Müdürlüğünde uzman yardımcısı olarak başlamıştır. Banka yapılanmasında Menkul Kıymetler ve Fon Yönetimi Müdürlüklerinin kuruluş çalışmalarında yer almıştır. 1989-1991 yılları arasında Menkul Kıymetler Müdürlüğü Müdür Yardımcısı, 1991-1994 arasında da Fon Yönetimi Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

1994 yılında Global Menkul Değerler A.Ş. ekibine Müdür Yardımcısı olarak katılan Soydemir, 1998-2002 yılları arasında Ankara Şube (Bilkent-Kayseri-Trabzon) Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 2002 yılı sonrasında Inter Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcılığı ve Unicorn Portföy Yönetimi A.Ş.’de Genel Müdürlük görevlerinde bulunmuştur. Deren Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Ege Teknoloji Ltd.’de yönetim kurulu danışmanlığı yapmış olan Ayşe Pervin Soydemir sermaye piyasası danışmanlığı yapmaktadır.

BİZE ULAŞIN

BİZE ULAŞIN