Global’den bir ilk daha! - 11.4.2018

Çekirdek yatırımcılarının Emlak Konut GYO, Torkam İnşaat ve Global Menkul Değerler olduğu Gayrimenkul Yatırım Fonu (GYF) tanıtıldı.

Konya’da bulunan Temaşehir 42. Cadde Projesi’ndeki ticari gayrimenkulleri kapsayan fon, Emlak Konut’un yer aldığı ilk GYF olma özelliğini taşıyor.

Global MD Portföy Yönetimi tarafından yönetilecek GYF’ye, Türkiye’nin yanı sıra yurtdışındaki yatırımcılardan da büyük ilgi olacağı öngörülüyor.

Emlak Konut GYO’nun, Torkam İnşaat işbirliği ile Konya’da hayata geçirdiği hasılat paylaşımlı projesi Temaşehir 42. Cadde’deki ticari gayrimenkulleri kapsayan Gayrimenkul Yatırım Fonu (GYF) tanıtıldı. Büyüklüğü 130 – 150 milyon TL arasında olan Torkam 42. Cadde Ticari Gayrimenkul Yatırım Fonu’nun yönetimi, fonun kurucusu olan Global MD Portföy Yönetimi tarafından yapılacak. Proje danışmanlığını BYY Finans ve Refina şirketlerinin yaptığı Torkam 42. Cadde Ticari Gayrimenkul Yatırım Fonu; Emlak Konut’un yatırımcı olarak yer aldığı ilk GYF olma özelliğini taşıyor.

 

Yüzde 40’ı çekirdek yatırımcılar ayrılan fonun yüzde 60’lık kısmı, yerli ve yabancı nitelikli bireysel ve kurumsal yatırımcılara  sunulacak. 5 yıl süre ile kurulmuş sınırlı süreli bir fon olan Torkam 42. Cadde Ticari Gayrimenkul Yatırım Fonu’nun getirisinin, 2 yıllık çıkış dönemiyle birlikte, toplam 7 yıl içinde realize edilmesi planlanıyor.

 

Son Yazılar

image
KTLEV İŞLEM LİMİT GÜNCELLEME HK – 23.02.2024
Global Menkul Değerler
image
BINHO İŞLEM LİMİTİ KISITLAMASI DUYURUSU HK. – 13.02.2024
Global Menkul Değerler
image
SEKURO PLASTİK AMBALAJ SANAYİ A.Ş. BEDELLİ SERMAYE ARTIRIMI TASARRUF SAHİPLERİNE SATIŞ DUYURUSU - 12.02.2024
Global Menkul Değerler

Sosyal Medya Hesaplarımız

SİZİ ARAYALIM

SİZİ ARAYALIM