image description
image description

Erol Göker

Yönetim Kurulu Başkanı

1979 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Erol Göker, lisansüstü eğitimine aynı üniversitenin Ekonomi Bölümü’nde devam etmiştir.

1979-1984 yılları arasında Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı olarak görev yapan Göker, 1984-1988 yılları arasında Sermaye Piyasası Kurulu’nda Denetçi olarak çalışmıştır. Kariyerine özel sektörde devam eden Göker, 1988-1990 yılları arasında Net Holding’de Sermaye Piyasası ve Denetim Koordinatörü olarak görev yapmış ve 1990 yılında kurucusu olduğu Global Menkul Değerler’de Genel Müdür olarak çalışmaya başlamıştır.

Görevini halen Yönetim Kurulu Başkanı olarak sürdüren Erol Göker, ayrıca Global Yatırım Holding A.Ş. Başkan Vekili, Ege Ports ve İzmir Limanı’nda, Grup’un yatırım yaptığı doğalgaz dağıtımı ve hidroelektrik enerji üretimi şirketlerinde de Yönetim Kurulu üyesi olarak da görev almaktadır. Grup dışında Göker, TÜSİAD üyesidir. Süt ve tarım sektöründe faaliyet gösteren Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve ana hissedarıdır.

image description

Gökhan Özer

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunu olan Gökhan Özer, 1991 yılında Global Menkul Değerler ailesine katılmıştır.

1993 yılında Şube Koordinasyon Direktör Yardımcısı olarak görev almıştır. 1999’da Yurt İçi Satış ve Pazarlama, İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü olarak atanmıştır. Kendisi Türkiye içinde değişik zamanlarda faaliyet gösteren 16 şubenin ve 20 irtibat ofisinin tasarım, yapılanma ve yönetiminin mimarı olmuştur. 2007 – 2017 yılları arasında Global Menkul Değerler’in Genel Müdürü olarak görev yapan Özer, halen Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevini sürdürmektedir.

image description

Gülşeyma Doğançay

Yönetim Kurulu Üyesi

Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1993 yılında mezun olan Doğançay, aynı yıl İngiltere’ye giderek bir yıl süre ile eğitimine devam etti.

İş yaşamına, 1994 yılında Global Menkul Değerler’de Yurt İçi Satış ve Pazarlama Departmanı Yatırım Uzman Yardımcısı olarak başladı. 1999 yılında Merkez Şube Müdür Yardımcısı, 2000 yılında da Merkez Şube Müdürü ünvanıyla görev aldı. Ocak 2009 tarihinde, İstanbul Şubelerinin satış ve pazarlama fonksiyonlarının yönlendirilmesi ve yönetilmesinden sorumlu Direktör Yardımcısı olarak atandı.

1 Nisan 2017 tarihine kadar İşlem Aracılığı Birimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdüren Doğançay, bu tarihten itibaren Global Menkul Değerler’in Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir. İngilizce bilmektedir.

image description

Lütfü Hekimoğlu

Yönetim Kurulu Üyesi

1966 yılında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Yüksek Okulu’ndan mezuniyeti sonrasında devam ettiği İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadi Enstitüsü İhtisas Programını 1967 yılında tamamlayan Hekimoğlu, iş yaşamına 1970 yılında Sosyal Sigortalar Kurumu’nda başladı. 1973 yılında geçtiği Dışbank’ta 1993 yılına kadar çeşitli üst yönetim kademelerinde görev aldı. 1993 - 2010 yılları arasında finans piyasalarında Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlük görevlerinde bulundu.

image description

Selim Soydemir

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1983 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'den mezun olmuştur.

Sonrasında İngiltere Reading Üniversitesi'nde Uluslararası Ticaret ve Finansal Yönetim dalında yüksek lisansını tamamlamıştır. 1997 yılında Gazi Üniversitesi’nde Türkiye’de Finansal Fon Akımları (1982-1993) tezi ile iktisat doktora derecesi almıştır.

1985 yılında Wharton School'da sermaye piyasaları konusunda özel eğitim alan Soydemir, 1997 yılında Carnegie Mellon Üniversite'sinde Executive Education programına katılmıştır.

İş yaşamına 1983 yılında Sermaye Piyasası Kurulu'nda araştırmacı yardımcısı olarak başlamış, 1987 yılında uzman,1992-2000 yılları arasında SPK Araştırma Dairesi Başkan Yardımcısı, 2000-2005 yıllarında Araştırma, Eğitim ve Yurt Dışı ilişkiler Daire Başkanlıkları ve 2005-2016 yıllarında da Kurul Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulunmuştur.

2006 yılından bugüne Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde Öğretim Görevlisi olarak Finansal Kuruluşlar, Uluslararası Finansal Yönetim ve Public Finance dersleri veren Soydemir, aynı zamanda Başkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi’nde Mikro ve Makro Ekonomi dersleri vermektedir.

image description

İlkay Arıkan

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan İlkay Arıkan, 1998 yılında The Wharton School, University of Pennsylvania’da Executive MBA programını tamamlamıştır.

1989-2001 yılları arasında Sermaye Piyasası Kurulu Denetleme Dairesi’nde görev yapan Arıkan, 2001-2021 yılları arasında Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nde (TSPB) çeşitli sorumluluklar üstlenmiştir. TSPB’de 2001-2002 yılları arasında İnceleme ve Hukuk İşleri Müdürü, 2002-2004 yılları arasında İnceleme ve Hukuk İşleri ile İdari ve Mali İşler Bölümlerinden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı olarak çalışmış; 2004-2021 yılları arasındaki 17 yıl boyunca da Genel Sekreterlik görevini yürütmüştür.

İlkay Arıkan meslek hayatına, Kurucu Ortak olduğu Aktio Danışmanlık’ta devam etmektedir.

Global’de Hesap Açmak
Çok Kolay

Formu doldurun sizi arayalım

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Bildirimini okudum, elektronik ileti almayı ve kullanım koşullarını kabul ediyorum.