BİRİMLERİMİZ

Operasyonel Mükemmellik Vizyonu İle Yapılanma

Araştırma

Global’in 30 yılı aşkın sektör tecrübesini ve fark yaratan bilgi birikimini harmanlayan Araştırma Birimi, ulusal ve uluslararası kanun ve düzenlemeler temelinde, müşteri odaklı ve sorumluluk sahibi iletişim ve hizmet anlayışını misyon edinmiştir. Birim, düzenli olarak üretilen şirket güncelleme ve değerleme raporları, rating değişiklikleri, kar tahminleri, kar analizleri, sektörel ve tematik araştırmalar, makro ekonomik analizler, periyodik strateji raporları, günlük bültenler, dinamik finansal modellemeler ve model portföy önerileri ile geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Temel öngörülere ek olarak teknik analizden de faydalanılmakta ve çeşitli istatistiksel çalışma ve modeller ışığında ürün yelpazesine derinlik kazandırılmaktadır.

Kurumsal Finansman ve Halka Arza Aracılık

Yaklaşık 100 kurumun halka arzının gerçekleşmesine aracılık eden Global, Türk Sermaye Piyasası’na 5 Milyar Dolar üzerinde plasman sağlamıştır. Kurumsal Finansman ve Halka Arza Aracılık Birimi, ticari bankaların sağlamış oldukları finansman olanakları dışında alternatif finansman yöntemleri ile kurumlara fon sağlamayı hedeflemektedir. Birim, söz konusu fonları, şirket paylarının halka arzı, özelleştirme danışmanlığı, birleşme ve devralmalar, borçlanma araçlarının ihracı yöntemleri ile sağlamakta olup, ilgili hizmetlerin haricinde değerleme ve fizibilite çalışmaları konularında danışmanlık ve aracılık hizmeti sunmaktadır.

İşlem Aracılığı

Şubeler: Global Menkul Değerler şubeleri, Türkiye sermaye piyasalarında yerli bireysel ve kurumsal müşterilerin yatırımlarına aracılık etmektedir. SPK kuralları çerçevesinde müşteri yatırımlarının yönlendirilmesi ve takibi konularında faaliyet gösterir. İşlem Aracılığı Birimi’nin tüm alt birimlerinde olduğu gibi şubelerimiz de müşteri odaklı bir yaklaşım benimsemekte, her bir  müşterimizi tek tek tanımakta ve tercihleri doğrultusunda kişiselleştirilmiş hizmet sunmaktadır. Şirket’in diğer tüm  birimleri ile koordineli olarak çalışılır. İstanbul Merkez, İzmir, Ankara, Denizli, Bursa ve Adana’da olmak üzere 6 şubemiz bulunmaktadır.

Türev Araçlar: Türev Araçlar Birimi, Vadeli işlem ve opsiyon piyasaları kaldıraçlı işlemleri, şirketler için kur riskinden korunma çözümleri yanında karmaşık korunma , arbitraj ve spekülatif strateji işlemleri gerçekleştirir. VİOP’ta işlem gören sözleşmelerin alım  satımının gerçekleşmesi için aracılık işlemleri ile ürünlerin tanıtımı ve doğru kullanımı için kurum içi ve kurum dışında  her türlü  eğitim ve bilgilendirme faaliyetini sağlar.

Global On-Line: Global On-Line, müşterilerimizin mobil işlem platformlarımız üzerinden güvenli, kolay ve hızlıca yatırım yapmaları için gerekli desteği sağlamaktadır. Yatırımcılar, www.global.com.tr, mobil Android, mobil iOS uygulamalarının yanısıra iPad ürünü ve BayGlobal uygulamamız ile varlıklarına istedikleri an istedikleri yerden erişebilir, portföylerini detaylı görüntüleyebilir; hisse senedi, türev araçlar, yatırım fonları gibi yatırım  işlemlerini gerçekleştirebilir ve hesap hareketlerini takip edebilirler.

Yurt Dışı Kurumsal Satış: Birim, yabancı uluslararası aracı kurumlar, seçkin büyük ölçekli varlık yöneticileri ve kurumsal yatırımcıların BİST ile ilgili her türlü taleplerini karşılamak amacıyla çalışır. Kurumsal müşterilere yatırımlarındaki  getirilerini maksimize etmelerini sağlayacak geniş bir bilgi ve analiz servisi sunar. Uluslararası yetkinliği ve yerli piyasalardaki  uzmanlığı ile Global Menkul Değerler’in Türkiye’de yerleşik olmayan yabancı müşterilerinin geniş perspektifli bir açıdan  özel gereksinimlerini yerine getirirken, en uygun yatırım portföyüne ulaşmasına da yardımcı olur.

Bireysel Portföy Yöneticiliği: Birim, kurumumuz müşterilerine kendilerine uygun yatırım aracı tercihlerine, risk seviyelerine ve likidite parametrelerine göre en optimal portföy dağılımını oluşturacak bir aktif varlık yönetimi hizmeti sunar. Uzman  portföy yöneticisi ve müşteri arasında birebir iletişim sağlanarak müşterinin finansal ihtiyaçları tanımlanır ve mali gücü yanında  birikimlerini değerlendirme süresine bağlı olarak uygun araçlarla, belirlenen hedeflere ulaşılması amaçlanır.

Bilgi Teknolojileri

Yazılım
Sistem ve Network
İş Geliştirme

Finans ve Operasyon

Belge Kayıt
Finans ve Muhasebe
Saklama
Satınalma ve İdari İşler

Denetim ve Risk Yönetimi

Yatırımcı İlişkileri

Kurumsal İletişim

İnsan Kaynakları

 

SİZİ ARAYALIM

SİZİ ARAYALIM