ÜST YÖNETİM

Gülşeyma DOĞANÇAY

Genel Müdür

Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1993 yılında mezun olan Doğançay, aynı yıl İngiltere’ye giderek bir yıl süre ile eğitimine devam etti.

İş yaşamına, 1994 yılında Global Menkul Değerler’de Yurt İçi Satış ve Pazarlama Departmanı Yatırım Uzman Yardımcısı olarak başladı. 1999 yılında Merkez Şube Müdür Yardımcısı, 2000 yılında da Merkez Şube Müdürü ünvanıyla görev aldı. Ocak 2009 tarihinde, İstanbul Şubelerinin satış ve pazarlama fonksiyonlarının yönlendirilmesi ve yönetilmesinden sorumlu Direktör Yardımcısı olarak atandı.

1 Nisan 2017 tarihine kadar İşlem Aracılığı Birimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdüren Doğançay, bu tarihten itiberen Global Menkul Değerler’in Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir. İngilizce bilmektedir.

Nusret Hakan ÖZSOY

Genel Müdür Yardımcısı

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden lisans, Virginia Polytechnic Institute and State University’den İşletme yüksek lisans derecesini alan Hakan Özsoy, iş yaşamına 1995 yılında Demirbank Yatırım’da Araştırma Analisti olarak başladı.

1996-1997 yılları arasında İktisat Yatırım’da sırasıyla Kıdemli Araştırma Analisti ve Kıdemli Satış Uzmanı olarak görev yaptı. Sonrasında iki yıl boyunca Eczacıbaşı Menkul Değerler’de Uluslararası Sermaye Piyasaları Yöneticisi olarak çalıştı. 1999 -2001 yılları arasında TEB Yatırım Uluslararası Sermaye Piyasaları Müdürlüğü görevini sürdürdü. 2001 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı ve 5 yıl süresince bu görevi ifa etti.
2006 yılında Eczacıbaşı Menkul Değerler’e Kurumsal Satış’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak yeniden katıldı. Eylül 2015 tarihindeki Emdaş - Global Menkul Değerler şirket birleşmesinden sonra da halen Yurtdışı Kurumsal Satış’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Berkay AYTEKİN

Genel Müdür Yardımcısı

Özyeğin Üniversitesi Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı.

2007 yılında Ak Yatırım’da başladığı iş hayatını Yatırım Finansman, Deniz Yatırım, PhillipCapital, Ernst&Young ve Oyak Yatırım’da sürdürmüştür. Bulunduğu kurumlarda 2014 yılından itibaren yönetici pozisyonunda olan Aytekin, kariyerini Global Menkul Değerler A.Ş.’de Kurumsal Finansman ve Halka Arzdan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir. Kariyeri boyunca birçok borçlanma aracı ve halka arz projesini yönetmiş, Türkiye’deki ilk Varlık Teminatlı Menkul Kıymet halka arzını gerçekleştirmiştir. İyi derecede İngilizce bilen Aytekin, evli ve bir çocuk babasıdır.

Engin KÜÇÜK

Genel Müdür Yardımcısı

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nden 1995 yılında mezun olan Engin Küçük, İş yaşamına 1995-1999 yılları arasında Tekstil Menkul Değerler’de sırasıyla Yatırım Uzmanı ve Broker’lık yaparak başladı.

Sonrasında Global Menkul Değerler’de 1999-2005 yılları arasında Broker’lık görevini sürdürdü. 2005 yılında Vadeli İşlemler Piyasası’nın açılmasıyla beraber, Vadeli İşlemler bölümünde görev yapmaya başladı. Global Menkul Değerler’de 2019 yılında Türev Araçlar Müdürü, 2021 yılında Türev Araçlar Direktörü, 2022 Yılında Global Online ve Türev Araçlar Grup Direktörü olarak görev yapan Engin Küçük, 2023 yılı itibariyle Global Online ve Türev Araçlar Genel Müdür Yardımcısı görevine atanmış olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Hakan TAN

Genel Müdür Yardımcısı

Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Tan İş yaşamına, 1999 yılında Global Menkul Değerler’de Konya Şube Yurt İçi Satış ve Pazarlama Departmanı Yatırım Uzman Yardımcısı olarak başladı.

2001 yılında Bakırköy şubede Yatırım Uzmanı olarak, 2003 yılında Merkez Şube’de Trader olarak devam etti. Daha sonraki yıllarda Yönetmen, Müdür, Direktör ve Grup Direktörlüğü pozisyonlarında görev alan Tan 2023 yılında Genel Müdür Yardımcılığı görevini devam ettirmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Özlem ŞAHİN

Genel Müdür Yardımcısı

Özlem Şahin Hacettepe Üniversitesi İktisat (İngilizce) 2000 yılında mezun olmuştur.

İş yaşamına, 2001 yılında Anadolu Yatırım’da Yurt İçi Satış ve Pazarlama Departmanı Yatırım Uzman Yardımcısı olarak başladı. 2003 yılında Global Menkul Değerler’e yatırım uzmanı olarak geçti. 2004-2013 yılları arasında sırasıyla Trader, Kıdemli Trader, Yönetmen olarak görevine devam etti. 2013 yılında Merkez Şube Müdürü ünvanıyla görev aldı. Ocak 2017 tarihinde, İstanbul Şubesinin satış ve pazarlama fonksiyonlarının yönlendirilmesi ve yönetilmesinden sorumlu Direktör olarak atandı.
Ocak 2023 tarihine kadar Yurtiçi Satış ve Pazarlama Departmanı’ndan sorumlu Grup Direktörü olarak görevini sürdüren Şahin, bu tarihten itiberen Global Menkul Değerler’in Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir. İngilizce bilmektedir.

Uluç SAKA

Genel Müdür Yardımcısı

Marmara Üniversitesi, Sermaye Piyasası ve Borsa bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Marmara Üniversitesi’nin Sermaye Piyasası Doktora bölümünde, doktora adayı olarak çalışmalarına devam etmektedir. Eylül 2019 yılında, “Türkiye’de Kurumsal Yatırımcı Analizi” makalesi, IVPE -Belgrade’de yayınlanmıştır.
1992 yılında Finansbank’ta başladığı iş hayatına, 1996’da Bank Kapital’de Hazine Operasyon bölümünde Yetkili, 1997’de UB Ulusal Yatırım’da Finans ve Operasyon bölümünde Müdür, 2001’de Standard Invest’te Finans, Nakit Yönetimi ve Operasyondan sorumlu Kıdemli Müdür olarak devam etmiştir. 2009-2022’de BGC Partners Menkul Değerler A.Ş.‘de Mali İşler ve Operasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İç Denetim, Uyum bölümünden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır.
Global Menkul Değerler’de Mali İşler ve Operasyon’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Ekim 2022 tarihinden itibaren görevine devam etmektedir. SPK Düzey 3 ve Vadeli İşlemler Lisansları bulunmaktadır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Veli Gürkan KIZILGÜNEŞ

Genel Müdür Yardımcısı

Işık Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde Lisans ve Bahçeşehir Üniversitesi Bilgi Teknolojileri'nde Yüksek lisans derecesini alan Kızılgüneş, iş hayatına 2004 yılında dijital ajanslarda teknik görevler üstlenerek başladı.

Finans sektörü ile 2006 yılında ilk temasını gerçekleştirerek İş Yatırım'da Yazılım Mühendisi olarak göreve başladı. 8 seneyi aşkın bir süre çalıştığı İş Yatırım'dan sonra sektörde Gedik Yatırım ve Yapı Kredi Yatırım kurumlarında da çeşitli görevler üstlendi ve 2017 yılında ise Global Menkul Değerler'de İş Geliştirme Müdürü olarak katıldı.
2019 yılından itibaren Bilgi Teknoloji biriminin sorumlu yöneticisi olarak görev aldı ve Ocak 2023 tarihinden sonra Bilgi Teknolojileri, Proje Yönetimi, Dijital Pazarlama ve Kurumsal İletişim birimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

ÜST YÖNETİM KADROSU

 

Adı-Soyad

Görevi

Gülşeyma DOĞANÇAY

Genel Müdür

Nusret Hakan ÖZSOY

Genel Müdür Yardımcısı

Berkay AYTEKİN

Genel Müdür Yardımcısı

Engin KÜÇÜK

Genel Müdür Yardımcısı

Hakan TAN

Genel Müdür Yardımcısı

Özlem ŞAHİN Genel Müdür Yardımcısı
Uluç Saka Genel Müdür Yardımcısı
Veli Gürkan KIZILGÜNEŞ Genel Müdür Yardımcısı
Bahar LAFÇI

Direktör

Banu DİRİM

Direktör

Seçil Ertuna

Direktör

Yalçın Taşkın

Direktör

Zülfiye TABAK

Direktör

Aslıhan Şan SARIÇOBAN

Şube Direktörü

Hülya EROĞLU

Şube Direktörü
SİZİ ARAYALIM

SİZİ ARAYALIM